Adrenalin Arena Kids Cup II

Kolmest etapist koosnevale noorte motokrossivõistlusele oli ka seekord lisaks Eestile tulnud hulgaliselt võistlejaid kogu Baltikumist, lisaks Venemaalt ja Põhjamaadest. Nagu eelmine kord juba sai mainitud, sisehallis superkrossi laadsel rajal sõidetav formaat pakub põnevust tiheda võidusõidu näol, pluss see pakatav nooruslik energia, mis seal mudilaste keskel nakatab absoluutselt igaühte, kes lähedusse satub. 
Muus osas kõik käib nagu suurel krossil ikka. Kõva tahtmisega ajasõitu, tutvuda kiirelt rajaga, sõita välja selles saginas hea aeg, säilitada rahu ning teha hea võistlus. Suurepärane kogemus ja vajalik õpitund tulevaseks võidusõitja eluks. Lisana tuleb see, et hoolimata ajasõidu tulemusest saavad jõmpsikad kõik teha täis võistluspäeva ehk siis kaks starti ja tänu taolisele grupeerimisele on kõik sõidud huvitavad! Miks ma näen nii vähe krossifänne tribüünidel on mu tagasihoidlik küsimus!
Kuid kui jõuate võistluse ülevaate lugemisega lõpuni, siis saate teada kuidas seda viga parandada!

Võistlusklass 50cc juunior.

Paljud väikemehed olid silmnähtavalt vahepealse aja usinasti harjutanud ning see paistis rajal silma.
Stardis oli näha märgatavalt suuremat enesekindlust ja mootorid põrisesid palju kõrgemal pöördel kui esimene etapp!!
Esimene start ja ilus holeshot Theo Koltsilt ( Vihur Motosport, EST, KTM) kes tõmbas ka kohe sellise veenva edu esimese ringiga sisse mis teistele lootust justkui ei jätnud. Tema eeldatavalt suurim konkurent Romet Jundas ( KTM Racing Estonia, EST, KTM) jäi stardis kuhugi keskele ja võttis tükk aega, enne kui põnn sai vabasse vette ning asuda oma hoogu tegema. Niisiis ühel hetkel oli Romet Theol sabas ja täitsa täismeeste moodi ratas-rattas sõitu tehes tuldi lõpuni välja. Esimese sõidu tulemused top 3.
Theo Kolts ( Vihur Motosport, EST, KTM)
Romet Jundas ( KTM Racing Estonia, EST, KTM)
Retu Laaksonen (FIN, KTM )

Teine start 50cc juunior
Stardivõidu võtab seekord Gregor Lootus (Motoextreme, EST, KTM), tema järel soomlane Daniel Wiik (KTM) ja Theo Kolts. Esimese sõidu teine Jundas kuskil top 5 lähedal.
Üleüldse paistis, et pikk vahepaus kahe stardi vahel oli mudilastele vist uneajaks olnud ja nii mõnigi veel rajal seda tegevust veidi jätkas. Samas kui teised vastupidi, alles nüüd ärkvele olid saanud. Daniel Wiik näiteks esimene start oli üsna rahulik, teises stardis aga justkui teine mees. Numbri all 61 sõitev soomlane oli tribüünilt vaadates justkui miniatuurne Jorge Prado mudel ning tuli vastavalt ka sõidu lõpuni välja. Paar ringi enne lõppu, sai esimese stardi võitja Theo Kolts vististi unemati liiva silmast välja ning asus oma tagaratta alt liiva usinasti konkurentidele laskma. Kuid Danielile järgi jõudmiseks aega nappis. 
Teise stardi top 3
Daniel Wiik (FIN, KTM)
Theo Kolts (Vihur Motosport, EST, KTM)
Retu Laaksonen ( FIN, KTM)
Etapi kokkuvõte top 5 50cc juunior
1.Theo Kolts (Vihur Motosport, EST, KTM)
2. Daniel Wiik (FIN, KTM)
3. Retu Laaksonen (FIN, KTM)
4. Romet Jundas ( KTM Racing Estonia, EST, KTM)
5. Gregor Lootus ( Motoextreme, EST, KTM)

Adrenain Arena Kids Cup arvestus peale teist etappi 50cc juunior
1. Theo Kolts 92p
2. Romet Jundas 85p
3. Gregor Lootus 73p
4. Leo Peltola 67p
5. Chris Ryan Kaljumäe 64p
kogu tabeli leiad https://speedhive.mylaps.com/Championships/74013

Nüüd edasi klassi 50cc juurde.
Sarnaselt eelmisele korrale jagunesid sõitjad kvalifikatsiooni aegade põhjal gruppidesse A B C vastavalt kiirusele. Nii mitmedki ( näiteks Greg Laguta) kes eelmine kord pidid leppima B grupi kohaga olid ennast kõvasti vahepeal treeninud ja teinud suure sammu edasi A grupi suunas.
Kuid see kõik aga ei seganud absoluutselt eelmise korra kiiremat Lucas Leokit ( Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna), kes jällegi korraldas kohtade jagamise oma äranägemise järgi. Esikoht talle ning ülejäänud võidusõit käis teise koha peale. Kuid see eest milline võidusõit.
Aston Allas (Redmoto, EST, Husqvarna) võttis kindla teise koha, kolmanda neljanda koha peale käis aga tihe heitlus Enri Lustuse (Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna) ja Rems Sharovsi (LAT, Husqvarna) vahel. Enri hoidis aga ilusat joont lõpuni ja Rems jäi tema selja taha.
50Cc A esimene start top 5
1. Lucas Leok (Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna)
2. Aston Allas (Redmoto, EST, Husqvarna)
3. Enri Lustus (Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna)
4. Rems Sharovs (LAT, Husqvarna)
5. Vilho Vehviläinen (FIN, KTM)

50cc A teine start.
#111 Lucas Leok teeb jälle ilusa holeshoti ja läheb oma teed. Tema järel on seal stardijärgselt aga väike pusa ning teise koha võidusõitu teevad seekord Aston Allas, Dovydas Aistis Šikšnys (LTU, KTM)Vilho Vehviläinen (FIN, KTM) ja Ottomar Saag (Viljandi MK, EST, KTM). Kuid sõidu esimeses pooles head hoogu näitav Allas teeb eksimuse ja kukub 5-ndaks. Seevastu Vehviläinen, Šikšnys ja Saag võtavad üles päris suure suure vile ja läheb lahti juba selline 90-ndate USA superkross, kus väiksed marakratid teevad enda võimete piiri peal sõitu. mistõttu tuleb ette ka eksimusi ja kukkumisi. Kuskil kaugel ees on jätkuvalt Lucas Leok, kes on edu teise ees kasvatanud ca poole minuti peale. Vehviläinen on aga väga kindla käega seekord ja ei eksi ning tuleb teisena lõpuni. Kolmandaks tõuseb aga Romy Järvelaht (Redmoto, EST, KTM), kes on tulnud keskelt ette. Aston Allas tõuseb neljandaks ja sellises järjestuses ka sõit lõpeb.
50cc A sõit kaks top 5
1. Lucas Leok ( Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna)
2.Vilho Vehviläinen (FIN, KTM)
3. Romy Järvelaht (Redmoto, EST, KTM)
4. Aston Allas ( Redmoto, EST, Husqvarna)
5. Rojus Zaborskis ( LTU, KTM)

Etapi kokkuvõtte top 5 
1.Lucas Leok
2. Aston Allas
3. Vilho Vehviläinen
4. Enri Lustus
5. Romy Järvelaht

Adrenalin Arena Kids Cup arvestus peale teist etappi 50cc top 5
1. Lucas Leok 100p
2.Aston Allas 82p
3. Vilho Vehviläinen 74p
4. Dovydas Aistis Šikšnys 59p
5. Enri Lustus 56p
Kogu tabeli leiad https://speedhive.mylaps.com/Championships/74010

Võistlusklass 65cc.
Natuke meeldetuletuseks mitte nii pühendunud motokrossifännile. 65 kuubikut on klass kus jõmpsikad astuvad tegelikult täismeeste maailma. Tsiklil on rohkem jõudu, kuid lisaks ka ka käigud ja sidur ning see ongi juba päris motokross.
Eelmisel etapil head sõitu teinud Gregor Kuusk (Redmoto, Est, Husqvarna) oli ka seekord hoos, näidates head kiirust juba kvalifikatsioonis. Kuid sedasama olid ka tema konkurendid.
Stardivõidu võtab esimeses stardis hoopis numbri all 11 sõitev lätlane Markus Kokins (Husqvarna), Kuusk on silmnähtavalt betoonilt startides liiga agressiivne, mille tulemuseks kehvapoolne start ja alustab tagaajamist top 10 piirimailt. Vägesid juhatab mõneti üllatuslikult Kokins, kelle kvali aeg ei olnud tegelikult teab mis hea.Tema tagarattas istuvad tihedalt Kaspar Uibu (Sõmerpalu MK, EST, Yamaha), Ricards Alens Galcins (LAT, Husqvarna). Tomass Šaicans kes stardis sai minema täitsa enam-vähem teeb, kohe alguses paar apsu ja kukub mõned kohad, kuid ühel hetkel on kõik see kamp nii karvupidi koos, et võib esimese viie vahele vabal nõela püsti seisma panna. Siis teeb Kaspar Uibu apsu ja kaotab hulga kohti, Kuusk on jõudnud sappa ja väga asiselt ründab ennast neljandaks ringiks kolmandale kohale.
Paraku vallikurvis enne “dragonbacki” tuleb apsakas ja Kuusk pikali! Tsikkel ei käivitu ja sõit läbi.
Šaicans pusib ennast teiseks, kuid vahe Kokinsiga on siiski suur ja paistab, et see nii jääbki, kuid ühel hetkel 5 ringi enne lõppu hakkab Kokinsi tsikkel tegema ärandatud tuumaraketi häält. Tusla on kadunud ja koos sellega ka osa jõudu mootorist, Šaicans saab nüüd juba lihtsalt järgi ja tagaseina äärse “sirge” peal enne hüpet mööda.
Tublit sõitu teinud Travis Leok ( Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna)on aga tõusnud kolmandale kohale ja kuigi Emils Solovjevs (LAT, Husqvarna) teeb viimase ringini Travise taga kõva surumist, Leoki käsi ei väärata.
Esimese sõidu top 5 65cc
1. Tomass Šaicans ( LAT, KTM)
2. Markus Kokins ( LAT, Husqvarna)
3. Travis Leok ( Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna)
4, Emils Solovjevs (LAT, Husqvarna)
5. Kaspar Uibu ( Sõmerpalu MK, EST, Yamaha)

Teine start 65cc. Ilmselgelt Gregor Kuusk pakatab energiast teha nii palju kui võimalik tasa esimese sõidu äpardusest. Kuid start läheb kehvasti ja alustab jällegi tagaajamist, seekord 12 -ndalt kohalt.
Stardivõidu pistab seekord tasku soomlane Eemil Pesonen (KTM). Tema järel Eeka Laaksonen (FIN, KTM) Markus Kokins ja Šaicans. Šaicans punnib kohe esimesel ringil veidi liiast ja poodiumi ees olevas kurvis laseb ratta alt, mis viib ta kohe tasaviimaseks. Gregor Kuusk ei raiska absoluutselt aega ning on esimese ringi lõpuks juhtgrupi kinni püüdnud ja asub neid tasapisi nottima. Kuuendaks ringiks tõuseb Gregor #93 Kuusk võistlust juhtima paarisekundilise eduga. Ülejäänud kohtadele läheb lahti tõeline virvarr. Kaspar Uibu teeb head sõitu ja pusib end viimaseks ringiks kolmandaks. Ricards Alens Galcins võitleb end teiseks. Esimeses sõidus hea sõidu teinud Kokins seekord tempot välja ei kannata ning kukub top 5st välja.

Teise sõidu tulemused 65cc top 5
1.Gregor Kuusk (Redmoto, EST, Husqvarna)
2. Ricards Alens Galcins (LAT, Husqvarna)
3. Kaspar Uibu (Sõmerpalu MK, Yamaha)
4. Eemil Pesonen (FIN, KTM)
5,Bogdan Zhidkov (RUS, KTM)

65cc etapi kokkuvõte.
1.Tomass Šaicans
2.Ricards Alens Galcins
3. Kaspar Uibu
4.Markus Kokins
5.Travis Leok

Adrenalin Arena Kids Cup arvestus peale teist etappi 65cc top5
1. Tomass Šaicans 87p
2.Gregor Kuusk 78p
3.Kaspar Uibu 72p
4. Ricards Alens Galcins 71p
5. Travis Leok 52p
Kogu tabeli leiad https://speedhive.mylaps.com/Championships/74011

Päeva eelviimane võistlusklass 85cc
Selles klassis oli seekord 25 võistlejat ning juba treeningud näitasid, et siin läheb täna lahti tõeline tulevärk. Ajasõidus teeb kiireima ringi Elisey Oreshkin (Sõmerpalu MK, RUS, KTM) ringiajaga 49.194, tema järel teine Tristan Uiga (Motoextreme, EST, Husqvarna) 49, 783 ja seal riburada sekundi sees Kristers Janbergs (LAT, Husqvarna), Ilias Krasnitskiy (RUS,KTM) ja Mikk Kallion (Sõmerpalu MK, Husqvarna).
Esimene start ja stardivõidu võtab Uiga, tema järel Kubulins, veidi kehvema stardi teinud Oreshkin tõuseb tasapisi neile kannule. Neil käib seal kolmekesi kõva rebimine 8 ringi, siis saab Oreshkin Kubulinsist mööda ja võtab Uigale sappa ning pressib ennast sisekurvist jõuliselt, kui siiski üsna viisakalt mööda. Nüüd aga pitboxi ette sirgele saatvas vallikurvis Uiga ründab tagasi ning proovib suht inetut blockpassi mis lõpeb paraku koledasti. Tema jaoks. Oreshkin viibutab Uigale näppu ja kaob võitu vormistama, Uiga kukub teiselt kohalt neljandaks. 
Esimese sõidu top 5 klass 85
1. Elisey Oreshkin
2.Janis Kubulins
3.Mikk Kallion
4. Tristan Uiga
5. Ilias Krasnitskiy

85cc teine start. Tristan teeb hea stardi, kuid Elisey paneb jällegi oma jõu maksma ja läheb juhtima. Nende kahe vahel suurt draamat seekord pole ning lähevad niimoodi üks ja kaks ilusasti lõpuni.
Küll käib kolmanda koha peale tõsine võidusõit. Janis Kubulins püsib mõned ringid poodiumikohal, kuid siis eksib. Mikk Kallion, kes ei teinud kõige paremat starti seekord on täpselt löögivalmis, võtab kolmanda koha enda kätte ning enam seda ei loovuta. Krasnitskiy rühib ettepoole tagasi ning stardijärgses kurvis teeb viisaka blockpassi Nico Stenbergile ( FIN, KTM) ja jõuab neljandale kohale. Et elu oleks põnevam, siis Stenberg koos kaasmaalase Viemeröga teevad veel viimasel ringil tihedat andmist.

85Cc teine start top5
1. Elisey Oreshkin ( Sõmerpalu MK, RUS, KTM)
2. Tristan Uiga (Motoextreme, EST, Husqvarna)
3.Mikk Kallion ( Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna)
4.Ilias Krasnitskiy (RUS, KTM)
5.Nico Stenberg (FIN, KTM)

Etapi kokkuvõte 85cc top5
1. Elisey Oreshkin
2. Tristan Uiga
3. Mikk Kallion
4. Janis Kubulins
5. Ilias Krasnitskiy

Adrenalin Arena Kids Cup arvestus peale teist etappi 85cc top5
1. Elisey Oreshkin 84p
2. Mikk Kallion 78p
3.Ilias Krasnitskiy 68p
4. Tristan Uiga 66p
5. Nico Stenberg 59p

Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championships/74012#

Ja nüüd siis võimsaima lasteklassi, juurde milleks on 125cc Juunior.
Kvalifikatsiooni kiireimad ajad, soomlane Kasper Kangasniemi (KTM) 47,382 ja Martin Michelis (Sõmerpalu MK, EST, KTM) 47,727, nende järel Kevin Sleng ( Kose AMK, EST, KTM) juba natuke kehvema 48, 839.

Esimene start ja stardivõidu võtab Kangasniemi. Michelis seevastu teeb kohutava stardi ja saab alustada tagaajamist, mis ei ole superkrossi tüüpi kitsal rajal sugugi lihtne.
Suht hästi saab minema Kevin Sleng, kes on esimese ringi pealt tulles teisel kohal. Kuid tegelikult on kogu punt teisest kuuendani karvupidi koos ja Michelis näeb kurja vaeva, et seal võidelda edasi meeste vahel, kes kõik võitlevad enda koha pärast päikese all.
7-ndale ringile minnes on Michelis jõudnud kolmandale kohale. Kangasniemi on pikalt ees ja teda ei ohusta keegi. Küll asub Michelis vahet Slengiga vähendama ja viimasele ringile minnakse ratas-rattas nii, et sädemeid lööb tsiklite vahel! Kuid Kevin Sleng teeb tublit sõitu ja tuleb teisena üle finishijoone, Martin Michelis kolmandana tema järel.
Esimese sõidu top 5 125cc.

1. Kasper Kangasniemi (FIN, KTM)
2. Kevin Sleng ( Kose AMK, EST, KTM)
3. Martin Michelis ( Sõmerpalu MK, EST, KTM)
4. Erik Mosin (RUS, KTM)
5.Artemiy Rausov (RUS, KTM)

Teine start 125cc. Ilmselgelt Martin Michelis tegi omale kõva anaüüsi selle startimise asja suhtes.
Väga keeruline on enam vähem võrdset kutti võita, kui lased ta kaugel ees minema ja ise pusid pool sõitu möödasõidukoolis.
Teises stardis võtab holeshoti hoopis Erik Mosin (RUS,KTM), Michelis tema järel. Teine-kolmas ring ründab Martin “dragon backil” Mosinit ja surub end kurvis mööda.
Tagapool aga pusivad ennast ettepoole Kangasniemi ja Sleng. Kangasniemi jõuab teiseks, kuid seekord on lugu vastupidine, Michelis on kaugel ja talle püüdmatu. Sleng teeb head sõitu ja jõuab kolmandale kohale, kuid siis teeb väikese vea ja Mosin ning Liimatainen saavad mööda.

Teine start 125cc top 5
1. Martin Michelis ( Sõmerpalu MK, EST, KTM)
2. Kasper Kangasniemi (FIN, KTM)
3. Erik Mosin (RUS, KTM)
4. Leevi Liimatainen(FIN, Yamaha)
5. Kevin Sleng (Kose AMK, EST, KTM)

Etapi kokkuvõtte 125cc
1.Kasper Kangasniemi
2.Martin Michelis
3. Erik Mosin
4. Kevin Sleng
5. Leevi Liimatainen

Adrenalin Arena Kids Cup arvestus peale teist etappi 125cc top5
1. Kasper Kangasniemi 91p
2. Martin Michelis 86p
3. Kevin Sleng 73p
4. Leevi Liimatainen 66p
5. Artemy Rausov 65p

Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championships/74009

Adrenain Arena Kids Cup III ja finaaletapp toimub 10.03.2019. Statistika ja spordihuviline saab punktiseisudest aimu, et otsustatud pole veel tulemus üheski klassis ning see on hea.
Kindlasti on siin nõks aega kõigi veel oskusi lihvida, kellel starte, kellel kurve ja kellel kõike natuke. 
Peatse kohtumiseni!