Adrenalin Arena Kids Cup I etapp

Adrenalin Arena Kids Cup I etapp

16.12 sai avalöögi Sõmerpalus Adrenalin Arena Kids Cup. Tegu on sisehallis sõidetava rahvusvahelise laste motokrossivõistluste sarjaga, kus seekord osalesid Eesti, Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Venemaa ja Valgevene võidusõitjad. Kokku 165 sõitjat 5 erineva võistlusklassi peale tõotas äärmiselt tihedat päeva.
Ainuüksi hommikune saabumine võistluspaika oli vaimustav! Justkui oleks sattunud suvisele Sõmerpalu krossile kuhu on keeruline parkimispaika leida. Kogu võistlusparkla aga viis vanema generatsiooni esindaja ajas tagasi. Kogu maa ja ilm oli lõhnastatud kahetaktilise aroomidega ning õhus hõljus mõnus sumin. Siin ja seal autode vahel, halli ukse ees soendasid emad-isad oma järeltulijate pisikesi tsikleid ning käis üleütlemata vilgas sagimine.
Väga südantsoojendav vaatepilt igatahes ja samas oma mastaapsusega üllatav.

Kuid nüüd võistluse juurde. Võistlused nagu ikka algavad treeningsõitude/kvalifikatsiooniga. Siin siis jagati vastavalt saavutatud ajale võistlejad veel eraldi gruppideks. 50cc ( lisaks 50cc juunior/PeeWee) sõitjaid oli kolm gruppi ( igas 15 sõitjat), 65cc lausa 4 gruppi, 85cc kaks ja 125cc piirdus ühe grupiga.

Adrenalin Arena rada laste võistluse ajaks oli ikka selline nagu ta viimasel ajal on olnud. Sõidetakse samasugustel elementidel nagu seda teevad suured ja veel suuremad võidusõitjad. Huvitavama elemendina tasub märkimist raja keskel olevat suurt „dragon back’i“ ehk siis draakoniselga, mis infoks neile, kes ei tea ning googeldada ei viitsi on selline keskmise suurusega künka-hüppe moodi asi, millest ülesaamiseks tuleb sõita mööda lained või neil hüpata või teha kõike korraga.
Igatahes on see moodne ja väga arendav.

Kui treeningud ja avatseremoonia tehtud algas võistluspäev 50cc juunior klassiga.
Selles klassis ( rahvusvaheline nimetus PeeWee 50) sõidavad siis tüdrukud ja poisid kes on äsja minema visanud lutipudeli ning otsustanud pampersite asemele jalge vahele lasta oma vanematel soetada midagi mugavamat, ehk siis tsikli.
Nagu ajalooliselt ikka selles klassis, on tase väga erinev kuid rõõm sõidust suur!
Ilmselgelt olid teistest üle Romet Jundas ( KTM Racing Estonia ), Theo Kolts ( Vihur Motosport, EST, KTM ) ja Gregor Lootus (Motoextreme, EST, KTM) kes vastavalt ka kokkuvõttes järjestusid.
Tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Sessions/5204164

Selle võistlusklassi puhul on vaatemängulised hetked muidugi need siin seal raja peal sagivad lapsevanemad ja kahtlemata pakuvad need imepisikesed jõmmid ise kõvasti naljakaid hetki. Näiteks Leedu sõitja Donatas Aleksa (KTM). Peale stardisirget tulevat zikaani, millist kogu võistluspäeva jooksul 99,9% sõitjatest nö. lõikasid otseks, otsustas leedu väikemees nautida täies mahus sõites läbi kogu raja ikka täies pikkuses suure valliga kurve nautides. Tõsi see taktika polnud parim andes viimase koha, kuid samas, lõbu on motokrossis sama tähtis kui kõik muu. Ja miks mitte, et enne pingelist professionaali elu, nautida PeeWee klassis seda täiega.
Ja seda enam peaksid ka lapsevanemad kes oma võsukesi seal utsitavad olema veidi tähelepanelikumad. Muidugi vajavad nad kõik seal suunamist, et ei eksiks rajal nende hiiglama suurte küngaste vahel, kuid samas jälgige ikkagi toimuvat tähelepanelikult ja katsuge olla ikkagi võimalikult rajapiirete taga. Äkki mõni väikemees tahab just parasjagu „täiega väljast“ lasta kurve.

Nüüd aga edasi tõsisema võistluspäeva juurde, millele andis alguse 50cc A grupp.
Juba treeningsõitudel paistis isegi aegasid nägemata nii, et Lucas Leok ( Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna) peab siin peo, kus ülejäänud võidusõit käib teise koha peale. Niivõrd täiskasvanud liigutused ja vilunud sõit ning selline väga enesekindel olemine mida õhkus lausa igalt meetrilt. Väike mees teeb suurt sõitu!
Ja täpselt nii läks ka stardis, kui stardikurvini tulid võistlejaid veel üheskoos siis peale zikaani kadus Lucas eest ja ei vaadanud enam kordagi tagasi.
Seljataga aga käis tihe rebimine. Head võitlejahinge ja tahtmist näitasid Sebastian Kõiv (Redmoto, EST, KTM) ja Aston Allas ( Redmoto, EST, Husqvarna) kes vastavalt ka lõpetasid. Ära märkida tasub ka kindlasti neljandana lõpetanud Krevor Marcel Nõmme (SJT Kahro Racing, EST , KTM) ja Vilho Vehviläinen (Soome, KTM) kellest viimane minu andmetel on kuulsa Soome võidusõitja peretraditsiooni kandja.

Peale seda läksid siis võistlustulle kaks järgmist gruppi ( B ja C) viiekümnekuubikulisi. Allpool olevalt tulemuste lingilt saate huvi korral hiljem ise kõike täpsemalt analüüsida ja tuttavaid nimesid otsida, kuid pean nentima, et selline superkrossi stiilis formaat ( joone taga korraga 15 sõitjat, lühike tehniline rada jne) on noortele äärmiselt motiveeriv. B grupi võidusõidus duell esikoha peale Jack Ljungnér’i ( SWE, Cobra) ja Greg Laguta ( LAT, KTM) vahel oli haarav!
Igale mehele oli keegi kellega võidu sõita ning kui kõik samas stardis on ikkagi sarnase tasemega on võidusõidul hoopis teine maitse. Seda eriti alustajatele.

Nüüd edasi teise põhistardi ehk siis 65cc A grupp juurde. Nagu eelnevalt mainitud oli 65cc sõitjaid kokku neli gruppi!!! Väga vaimustav ning oleks meil ka terve suvine hooaeg niivõrd osavõturohke ja konkurentsi rikas. Kvalifikatsiooni kokku läbinud 59 sõitjat ehk siis nagu väikene euroopakas!
Gregor Kuusk (Redmoto, EST, Husqvarna) tegi kvalis kõva põhjaaja 51.534, temast järgmine Ricards Alens Galcins ( LAT, Husqvarna) kaotas juba 1,2 sekundiga. Sealt edasi olid 2 sekundi sees juba 12 meest ning see kõik tõotas kahtlemata põnevat võidusõitu.

Esimese võistlussõidu stardis tegi hea lähte Kaspar Uibu (Sõmerpalu MK, EST, Yamaha) kuid väikemees oli natuke vististi liiga õhinas ning lasi kurvi pikaks, nii et zikaani minnes lõikasid kohe kavalalt Eelis Viemerö (FIN, KTM) ja Tomass Šaicans (LAT, KTM) ennast ette, kvali võitja Gregor Kuusk jäi täpselt Uibu järele.
Esimeselt ringilt tuldigi sellises järjestuses ja siis läks tõeline tulevärk nende nelja vahel lahti. Tehnilisel siserajal pole möödumine lihtne ning Gregor Kuusk nägi ettepoole tõusmisega kõva vaeva, tagaseina äärse hüppe peal võttis Tomass Šaicans aga tsiklist palju suutis ning möödus hüppe peal Viemeröst ning läks võistlust juhtima.
Kui mindi viimasele ringile oli lätlase edu veenev. Tema taga aga käis tulevärk viimase hetkeni. Gregor Kuusk tõusis viimasel ringil teisele kohale, tema taga sekundi sees Kaspar Uigu, Viemerö ja Galcins.

Sarnaselt viiekümnestele olid ka 65cc B,C,D grupid väga kaasakiskuvad ja huvitavad. Alati pole oluline see kui kiiresti sõidetakse vaid mõnikord hoopis see, kui tihe on see omavaheline võitlus. Ja see, jällegi ei väsi kordamast, on suurepärane võimalus noortele sõitjatele areneda täpselt parajal viisil.

Järgmine põhistart 85cc. Selles kubatuuris oli kokku joonele tulnud 30 sõitjat kes jagunesid siis kiiruse järgi kahte gruppi.
Kvalifikatsiooni võitis Elisey Oreshkin (Sõmerpalu MK, RUS, KTM) enam vähem sama sekundi sisse mahtusid veel Nico Stenberg (FIN, KTM), Mikk Kallion (Sõmerpalu MK, EST, KTM) Tristan Uiga (Motoextreme, EST, Husqvarna) ja Markuss Ozolins (LAT, Husqvarna).

Väga hea stardi tegi aga Miro Varjonen (FIN, KTM) kes sõna otseses mõttes kadus teistel eest. Tema taga Uiga, Eiliel Lehtinen (FIN, KTM), Oreshkin ja Ozolins. Kuigi Varjoneni kvali aeg oli pea kaks sekundit ( mis alla minuti pikkusel rajal on siiski pea pool valgusaastat) kehvem kui Oreshkinil oli sõidus ootamatult tegu täitsa teise mehega ning ilusasti särades tõmbas ta sisse paar sekundit edu järgnevate ees. Kuid pidu kestis mõned ringid ja tuli sisse väike eksimus kurvis, pealekauba nii õnnetult, et tsikli käivitamine võttis aega sajandi ja see sõit oli tema jaoks sisuliselt läbi.
See eest võidusõit ise läks aga väga pinevalt edasi. Kolmas ja neljas ring oligi üks suur sigri migri ning sealt edasi läks järjestus Oreshkin, Ozolins, Uiga ja Kallion lõpuni välja. Kuid see polnud sugugi nii lihtne nagu see kõlab.
Oreshkin tegi ees väga vaimustavat sõitu. Ma ei tea kes on ta treener, kuid kindlasti on ta keegi selline, et kui tahaks õppida kurvisõitu, siis läheksin temaga vestlema. Samuti Ozolins, väga stiilne ja muljetavaldav lätlane kellest kuuleme kindlasti veel. Tristan Uiga tegi kõik väga põnevaks ning Kallion tuli suht tagant ette.
See oli vaimustav sõit!

Järgmise stardina oli kavas olnud 85cc B finaalis käis sarnaselt väiksematele klassidele tihe rebimine esimest ringist viimaseni. Kuid kuna seekord ma ei kirjuta A finaali kõikidest sõitjatest ei märgi ka sealt otseselt kedagi ära.

Esimese ringi lõpetas esimene täismõõdus klass, ehk siis noored 125cc. See on olnud mu lemmikklass ajast mil ise motokrossiga, nüüdseks siis ca 36 aastat tagasi, tutvust tegin ja ega ei hakkagi salgama, see hetk kui tahtmist täis kutid oma lahedate võrridega joone taga on vaimustab siiamaani samatmoodi. Küll aga väike nõuanne kõigile kes Arenale järgmist Kids Cup’i võrriklassi tahavad imetlema minna. Hankige või küsige infoletist omale kõrvatropid. Seinte vahel täismõõdus mootor kipub juba tegema lärmi. Kõva lärmi.
Nüüd aga sõidu juurde tagasi.
Kvalis säras uhkelt #40 all sõitev Martin Michelis (Sõmerpalu MK, EST, KTM) lajatades suurepärase 45.849 ringiaja. Tema järel, siiski mitte väga kaugel Kasper Kangasniemi (FIN, KTM) ja Maris Pumpurs (LAT, Yamaha)

Start läks ja stardivõidu võttis kvalis neljanda aja välja sõitnud Leevi Liimatainen (FIN, Yamaha), tema järel Michelis ja Kangasniemi. Üsna pea pani Michelis aga oma sõna maksma ja läks võistlust juhtima ning jättis teise koha peale võidusõitmiseks ülejäänutele vabad käed kuni finishini. Kangasniemi võttiski sisse teise koha ja tema suurim ohustaja Pumpurs võitles kolmanda koha nimel veel mõned ringid. Ühel hetkel olid aga kõik kolm tänu mahajääjatele jällegi koos ja kuni viimase ringini käis tihe andmine kus ka kõige pisem eksimus oleks olnud lubamatu.
Michelis ei vääratanud ja võitis, Kangasniemi ja Pumpurs kannul.

Nüüd oli aeg vahepausiks enne teist võistlusringi. Terve Sõmerpalu halli boksiala oli väga tihedalt asustatud mudilastega ja tegin kummalise tähelepaneku, et natuke sihtides on võimalik ühest saali otsast teise vaadata ilma redelile ronimata.

Teine stardiring algas kellapealt kavas kirjutatule. Üleüldse, võtan kapsa korraldajate kiviaiast ning teatan, et võistlus sujus väga väga sujuvalt ja kiiresti. Ei mingeid venimisi ega asjatuid pause. Väga pro!!!

Alustan 50cc A finaaliga. Kindlakäeliselt holeshotib jällegi Lucas Leok #111 tema järele pressib ennast Aston Allas #602 , siis hea stardi teinud Leon Wretman (SWE, Cobra) kelle järel trobikonnas Šikšnys, Vehviläinen ja Nõmme. Aston Allas pingutab kõvasti, et hoida Lucas Leoki läheduses ning ringilt tulles on nad teistega juba vahe sisse tõmmanud. Imselgelt teistest veidi aeglasem Wretman põhjustab seal noorte äkiliste meeste seas natuke pusimist ja segadust, kuid ühel hetkel saavad kiiremad mööda ja siis läheb lahti tõsiseks andmiseks Vehviläineni, Šikšnysi, Nõmme ja Kõivu vahel. Enne lõppu tuleb head sõitu teinud Nõmmel aga eksimus sisse mis viib ta 11-ndale kohale. Aston Allas teine ja Lucas Leok pistab võidu tasku nagu Leok muiste!
Kahe stardi kokkuvõttes lõppjärjestus: 1. Lucas Leok ( Sõmerpalu MK, EST, Husqvarna) 2. Aston Allas (Redmoto, EST, Husqvarna) 3. Sebastian Kõiv (Redmoto, EST, KTM)
Tulemused : https://speedhive.mylaps.com/Sessions/5204181

65cc A finaal teine start.
Eelis Viemerö teeb hea stardi ja läheb juhtima, Šaicans ja Kuusk ning Uibu tema järel. Eelis juhib võistlust pea pool sõitu kuid väga head sõitu tegev Kuusk ei jäta jonni. Sellisel sx tüüpi rajal on möödumiseks vaja kahte asja peale kiiruse. Head plaani ja pidevat ründamist. Just neid kahte korraga Gregor kasutabki ning 8-ndal ringil läheb juhtima. Gregor saab nüüd ees oma sõitu sõita ja natuke hingata, kuid sama ei saa sugugi teha Viemerö keda ründab väga tigedalt lätlane Šaicans. Numbri all 22 sõitev KTM piloot saab 10-ndal ringil soomlasest mööda ning võtab viimaseks ringiks Gregorile sappa kellega koos , pea ratas rattas tullakse finishilipuni!
See oli päeva kõige põnevam sõit, kus tegevust jätkus absoluutselt igasse sekundisse.
65 cc kokkuvõte:1. Gregor Kuusk (Redmoto, EST, Husqvarna) 2. Tomass Šaicans (LAT, KTM) 3. Eelis Viemerö (FIN, KTM)
Tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Sessions/5204240

85cc A finaal teine sõit.
Tristan Uiga teeb ilusa holeshoti, Oreshkin, Ozolins tema järel. Tristan #690 tõmbab esimese ringiga kena kolmveerand sekundilise edu sisse ja liigub pidurdamatu hooga, kuid siis teisel ringil kolmandas kurvis mootor jääb seisma, Oreshkin ei saa aru mis juhtus ja põrutab Uigale otsa ning on käpuli. Ozolins ei lase end häirida ning läheb liidriks. Kahjuks on hästi alanud sõit Uiga jaoks läbi sest tsikkel ei käivitu. Samuti on nässus Oreshkini sõit, kes on nüüd tasaviimane.
Ozolins laseb aga oma kenal sõidustiilil särada ning väga kindla käe ning pisikese kuid piisava eduga tuleb lõpuni. Tema taga Miro Varjonen ja Mikk Kallion.
Üldkokkuvõttes aga lõpptulemus järgmine: 1. Markuss Ozolins (LAT, Husqvarna) 2.Mikk Kallion (Sõmerpalu MK, EST, KTM) 3. Ilias Krasnitskiy (RUS, KTM)

Ja nüüd päeva viimase stardi juurde. 125Cc teine start.
Etteruttavalt võib öelda, et ei pääsenud ka siin draamast. Algatuseks #52 Kangasniemi proovib stardis kasutada teada tuntud soomlaste poolt isegi F1 tasandil järgiproovitud ülimalt peent startimise süsteemi “kui sumin on piikis, vabasta sidur“. Paraku paistis, et ta jättis oma arvutustes arvestamata paremaks ventilatsiooniks avatud Arena küljeuksed, mis võisid stardipuu kukkumise kiirust, tänu tahkunud määrdele mehhanismis, aeglustada 4%. Selle kõige tulemusena sõitis ta end stardipuusse kinni ja alustas sõitu viimaselt kohalt.
Hea stardi tegi aga Maris Pumpurs, tema järel kohe teine Yamaha mees Liimatainen siis Kevin Sleng (Kose AMK, EST, KTM) ja Michelis. Pumpurs juhib sõitu ja Michelis pusib tagant ettepoole. Sleng laseb ise ennast ühel hetkel üle valli ja Michelis saab ilma suurema draamata asuda Pumpurist jälitama. Paraku on vahe juba tubli 4-5 sekundit ning Pumpurs on sellises väga mõnusas minekus ning täpselt sellisest parajast silmsidest väljas. Tagapool käib tihe rebimine. Kangasniemi võitleb ennast aga ettepoole ning tema ja Slengi vahele on ennast sättinud Artemy Rausov (KTM) . Ühel hetkel saab Kangasniemi neist mööda kuid tegelikult püüda pole tal enam kedagi. Micheliseni on tükk tühja maad. Kümnendal ringil aga stardisirgele tulles kaotab Martin Michelis korraks fookuse või teeb mahajääja lihtsalt veidi ootamatu liigutuse ning tagajärjeks on kukkumine, mis viib ta teiselt kohalt viiendaks ning kingib teise koha Kangasniemile.

Sõidu lõppjärjestus: Pumpurs, Kangasniemi, Sleng.
125 cc kokkuvõte: Mairis Pumpurs (LAT, Yamaha) 2.Kasper Kangasniemi (FIN, KTM) 3.Martin Michelis (Sõmerpalu MK,EST, KTM)
Tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Sessions/5204291

Kokkuvõtteks. See oli pikk kuid kiiresti mööduv võistluspäev, mis täis ehtsat võidusõitu igal hetkel.
Sellist ehedat rõõmu ja energiat mida ei kohta kuskil mujal. Mida tahaksin veel lisada. Kui juhtumisi oled nüüd lugenud kõik selle läbi ja jõudnud siiamaani siis eeldan, et sinu näol on tegemist tõelise krossifänniga. Ja just selliste inimestega mulle meeldib rääkida. Tahan lisada lihtsalt seda, et oled kui tiimipealik või plaanid luua Eesti kõige vägevamat krossitiimi, siis Adrenalin Arena Kids Cup on see koht kus kohal olla. Oma sõitjad sõitma tuua. Või vaadata välja neid, kellest sa oma tiimi raudvara asud kasvatama. See on ideaalne võimalus näha tärkavaid talente ja ka miks mitte, lihtsalt aidata neil seda teha kui see on kuidagi sinu võimuses.
Mitte ühelgi juhul, ei ole see pühapäev mahavisatud aeg. See on päev heas õhkkonnas põnevate sõitudega, mida teevad sulle tuleviku staarid.

Järgmine etapp juba uuel aastal 20/01/2019