Selgusid selle talve Adrenalin Arena laste võistluse võitjad

Veebruari viimasel nädalavahetusel, 26. veebruaril sõideti motohallis selle hooaja kolmas ja ühtlasi otsustav viimane Adrenalin Arena Kids Cup etapp. Taaskord asutus võistlustulle rekordarv lapsi (124), kes võistlesid viies erinevas võistlusklassis – 50jun, 50cc, 65cc, 85cc ja 125cc.

Esimesena asusid võistlema kõige pisemad motosõbrad, 50junior klassi sõitjad. Väga kiiret aega kvalifikatsioonis näitasid läti poiss Toms Dankerts ja Jõelähtme Tehnikaspordiklubi sõitja Escobar Kruusenberg (KTM), kes edestasid vastavalt teisi 6 sekundi ja 5,5 sekundiga. Esimeses sõidus näitaski lätlane head sõitu ja võttis kindla sõiduvõidu Kruusenbergi ja Marten Raud’i ees (KTM, Viljandi Vee- ja Motospordiklubi). Teises sõidus tegi aga Dankerts mitu viga ning Kruuseberg sai kindla teise sõidu võidu, mis andis ka etapi kokkuvõttes 47 punktiga võidu. Teise sõidu teine oli Andre Sarri (KTM, Motoextreme), kolmas Marten Raud. Poodiumil siis Kruusenberg, teine Dankers (43p), kolmas Sarri (40p), Kolme etapi kokkuvõttes esimene Kruusenberg (144p), teine Marten Raud (122p), kolmas Aigar Leoki poeg Lucas Leok (98p).

50cc masinaklassi kindel võitja oli Kevin Nõgesmaa (KTM, Viljandi Vee- ja Motospordiklubi), edestades konkurente nii kvalifikatsioonis kui ka mõlemas võistlussõidus. Etapi teise koha teenis välja lätlane Matas Skodzius (KTM, 1. sõit 2; 2. sõit 2.), kolmandale kohale käis aga tihe võistlus, punktide arvestuses kahe sõidu kokkuvõttes jäi peale Endriko Peilman (33p, KTM, RedMoto, 1. sõit 6; 2. sõit 4.). Kolmanda etapi võit kindlustas Kevinile ka sarja üldvõidu (126p), teine Matas (117p), kolmas lätlane Ricards Alens Galcins (106p).

65cc masinaklassi konkurents oli taaskord väga tugev ning pakkus põnevaid ja adrenaliinirohkeid võistlussõite. Nagu ka eelmistel etappidel eestlastel esikolmikusse asja ei olnud, võitlus käis soomlaste, venelaste ja lätlaste vahel. Kvalifikatsiooni kiireim oli Venemaa sõitja Elisey Oreshkin (KTM), kes võitis ka esimese sõidu 8,4 sekundiga soomlase Kasimir Hinderssoni ees. Teises sõidus aga Elisey takerdus esimestel ringidel ning selle kasutas ära soome sõitja Kasimir, kes võttis sõiduvõidu ja võrdsete punktidega etapi üldvõidu. Kolmandale poodiumi kohale võitles end lätlane Ugnius Liulys (KTM, 1. sõit 4; 2. sõit 4.). Etappide kokkuvõttes jäi siiski peale 137 punktiga Oreshkin, teine Hindersson (129p), kolmas Liulys (106p).

85cc masinaklassi kiireim nii kvalifikatsioonis kui ka mõlemas stardis, oli soomlane Sampo Rainio (KTM), teine RedMoto sõitja Martin Michelis. Mõlemas sõidus oli kolmas aga läti sõitja Mairis Pumpurs (Husqvarna). Sarja üldkokkuvõttes võttis Michelis 122p esimese koha, teiseks võitles end viimasel etapil viienda koha saanud Edvards Bidzans (109p), kolmas samuti lätlane Kristers Suna (102p). Kaks etappi võitnud Rainio aga üldkokkuvõttes alles neljas, sest esimesel võistlusel soomlane ei osalenud.

125cc masinaklassi kiireim nii sõitudes kui ka ajasõidus oli Sõmerpalu Motoklubi sõitja Jan Jakobson (Yamaha). Mõlemas sõidu teine koht andis lätlasele Rainers Zuksile etapi kokkuvõttes teise koha, kolmas aga samuti Sõmerpalu Motoklubi oma poiss Allar Pent (Yamaha). Kolme etapi kokkuvõttes aga esimene koht Rainers Zuks’ile (129p), napilt teine Zuksi kaasmaalane Niks Suna (127p), kolmas Allar Pent (113p). Sarnaselt 85cc klassi kahe etapi võitjale Sampo Rainiole, ei anna ka kahe etapi võit Jan Jakobsonile enamat kui kokkuvõttes neljanda koha.

Adrenalin Arena tänab ITM Electricut, A Le Coq’i, HMK Autot ja kõiki, kes korraldusel abiks oli!

Kõiki Adrenalin Arena Cup lastele top 3 üldvõitjaid autasustakse sügisel EMFi hooaja lõpupeol.

Pilte võistlustelt:
Maario Ehte: http://maariofoto.com/albums/adrenalin-arena-cup-lastele-2016-2017-iii-etapp-26022017/
Motostart Photography: https://www.facebook.com/pg/MotorstartPhotography/photos/?tab=album&album_id=1285172658265707