Tanel Leok võidutses Adrenalin Arena Baltic Masteri esimesel etapil

13. detsembri sõideti Adrenalin Arenal esimene etapp selle talve neljaosalisest võistlussarjast Baltic Maste 2015.

Võistluspäev pakkus põnevaid sõite kuues klassis (MX Open, MX 2, MX D, MX C, MX B ja Women Open).

Võistluste kulminatsiooniks oli kindlasti MX Openi sõidud, kus Tanel Leok (Sõmerpalu MK, Kawasaki) tegi  esimese võistluse oma uhiuue, rohelistes värvides ratsuga. Kvalifikatsioonis oli Tanel 1.5 sekundiga Lusbo (Kagu MK, Suzuki) ja Kauriti (Yamaha Yamamoto RC,) ees, ka esimeses sõidus Tanelile vastaseid ei olnud, finišilipu lehvides, edestas ta teisi rohkem kui 17 sekundiga. Teise sõidu start Leokil ebaõnnestus ja sõitu tuli alustada viimase koha pealt. Kuigi Kaurit näitas ülesse südikust ja kiirust ning juhtis sõitu esimesed kuus ringi, võttis Leok siiski oma. Kahe sõidu kokkuvõttes kindlalt esimene Tanel Leok, teine, mõlemas sõidus teine olnud Ardo Kaurit ning tihedas konkurentsis kolmas, soomlane Rene Ranniko.

MX 2 olid samuti huvitavad sõidud, esimene siiski Jan Jakobson (Kawasaki), teine Hardi Roosiorg (KTM, Sahkar KTM Racing) ning kolmas sel aastal EMX 150cc masinaklassis hõbemedali võitnud soomlane Jere Haavisto (Honda).

Sel korral oli võistlustules ka rekordarv naisi -kokku 12! Tüdrukud olid kohale tulnud koguni kolmest erinevast riigist (Eesti, Soome ja Läti). Women Open klassis olid esindatud nii kahe- kui ka neljataktilised mootorrattad, esimest korda ka KTMi elektrimootoriga ratas. Naiste arvestuses võttis kindla võidu MM-il võistlev lätlanna Samantha Josta (Yamaha), kes võitis ka aasta alguses Adrenalin Arenal toimunud võistluse. Teiseks sõitis end mõlemas sõidus soomlanna Julia Mattila (Kawasaki) ja kolmandaks Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK).

MX B mõlemas sõidus võidutses soomlane Janne Metsämäki (Suzuki) eestlase Margus Leetbergi (Kawasaki, Motodepoo Team Green). Poodiumi madalaimale astmele tõusis päeva lõpuks Günther Põllumäe (KTM, Tihemetsa MK), kes oli avasõidus neljas ja teises kolmas.

Mirko Raup (Kawasaki, Sõmerpalu MK) ja Kardo Orav (Kawasaki, Mini RC) jagasid MX C klassis sõitude esimesed kaks kohta ning tänu teise sõidu võidule sai etapivõidu Raup. Kolmanda koha saavutas sõidud kolmanda ja neljandana lõpetanud soomlane Antti Rannikko (KTM).

Masinaklassis MX D moodustasid kummagi sõidu esikolmiku Tanel Turro (KTM, Mini RC) ning Yamahadel võistlevad Viljandi VMK sõitjad Jaanus Pitk ja Erkki Vasar.

Adrenalin Arena Baltic Masters järgmised kolm etappi sõidetakse juba uuel aastal ja nendest esimene toimub 17. jaanuaril.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.751593781623600.1073741906.359739614142354&type=1