Adrenalin Arena Baltic Masteril võidutsesid Kutsar ja Lusbo

8. märtsil sõideti Võrumaal, Sõmerpalu motohallis rahvusvaheline motokross Adrenalin Arena Baltic Master 2014.
Adrenalin Arena tõeliseks Baltic Masteriks võiks nimetada Sahkar KTM racing tiimis sõitva Karel Kutsari, kes sõitis välja kvalifikatsioonis Adrenalin Arena rajarekordi 41.85, edestades oma lähimat konkurenti Walteri Koskineni koguni 1.9 sekundiga. Seni pole hallis peale Kutsari keegi 42 sekundi piiri suutnud alistada. MX 2 masinaklassi kohad saidki jaotatud juba kvalifikatsioonis – poodiumi säravaimale kohale astus mõlemad sõidud võitnud Karel Kutsar, teine oli põhjanaaber Walteri Koskinen (Honda) ning kindlalt kolmas samuti soomlane Patrik Raittala (KTM).
MX2 junior masinaklassis oli samuti kiireim noormees Sahkar KTM Racingu sõitja Hardi Roosiorg, edestades Reio Timmit (KTM, Kagu MK) ja Rait Kaimerit (KTM Racing Team).
MX 1 masinaklass pakkus aga võistluste põnevamaid sõite. Kvalifikatsiooni kiireim oli Andero Lusbo (Suzuki, Kagu MK), teine Ardo Kaurit (Yamaha, Yamamoto RC), kaotus 0.34 sekundit, kolmas soomlane Joni Roos (KTM), kaotus Lusbole 0.52 sekundit. Esimese sõidu stardivõit läks Lusbole, kes juhtis sõitu stardipuu langemisest kuni finišilipu lehvimiseni, edestades Roosi 5.2 ja Kauritit 13.2 sekundit. Teise stardi holeshoti võitis sel aastal 2-taktilise mootorrattaga sõitev Ardo Kaurit, keda asus jälitama soomlane Joni Roos, Lusbo start ebaõnnestus. Põhjanaabri sõit aga katkes tehnilistel põhjustel juba viiendal ringil ning esikolmiku heitlusest oli soomlane taaskord väljas. Kaurit juhatas sõitu kuni viimase ringini, siis võttis aga Lusbo oma jõuvarud kokku ning möödus sisekurvis Kauritist. Kolmas oli esimese sõidu neljas Joni Hynell (FIN, Honda), kes ka poodiumil Lusbo ja Kauriti järel kolmanda koha noppis.
Traditsiooniliselt toimus Adrenalin Arenal ka eraldi stardid naistele. Sel korral oli võistlejate rivis kuus naist, koguni neljast erinevast rahvusest! Esimese koha võttis kindlalt ka naise MM- karusellis kaasa lööv lätlane Samanta Josta (250cc Kawasaki), kes kvalifikatsioonis näitas aega 49.8, väga südi esitluse tegi 85cc rattaga noor venelanna Lybov Leonteva (Kawasaki), jäädes alla Jostale kvalifikatsioonis vaid 1.1 sekundit. Kolmas naine poodiumil oli aga samuti suurel rattaga sõitja – Kristiina Raba (Viljandi VMK).
Vägevaid heitlusi ja huvitavaid sõite pakkusid ka hobiklassi mehed. MX B tegi suurepärase sõidu Jako Tsäko (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kes südi eestlasena ka selles klassis soomlastele kõva võitluse andis, siiksi pidi ta leppima mõlemas sõidus teise kohaga, viie sekundilise kaotusega Anton Lehtinenile (Honda), kokkuvõttes samuti teine koht, soomlane Niila Mölsa (Kawasaki) kolmas.
MX C masinaklassis läks võit taaskord Soome, Eetu Virtanen (TM) võitis mõlemad sõidud, teine oli Michel Ojarand (Kawasaki, Kagu MK). MX C kolmanda koha eest käis tõsine võitlus lõpusekunditeni ning võrdselt 36 punkti kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmel mehel: Kardo Orav, Günther Põllumäe ja Pertti Peltola, teise sõidu parem tulemus aga Oraval (teine koht), seega autasustamisel poodiumi kolmas Kardo Orav.
MX D esikolmik oli Kevin Radsin (RedMoto Honda Racing), teine Antti Rannikko (FIN, KTM), kolmas Jaanus Pitk (Yamaha, Viljandi VMK)
Adrenalin Arena tänab toetajad: Minus 417, Aivar Leok, Rannaklubi, Kultuurkapital, A le Coq, EMF

Adrenalin Arena Baltic Master video by Raigo Suija

Post by
Rohkem pilte: