OSTA.EE PIDU MOTOHALLI ÕUEL PAKKUS RÕÕMU NII NOORTELE KUI KA VANADELE

16. Septembril toimus Võrumaal, Sõmerpalus Osta.ee laat ja maarahvapidu. Euroopa suurima motohalli õuele oli kogunenud ligi 100 müüjat ja peost võttis osa paar tuhat inimest.

Laadamelu sai alguse juba päev varem, laupäeva õhtul, kui esimesed laadalised endale parimaid kohti välja vaatamas käisid ning mõned neist isegi parima müügikoha nimel ööbima otsustasid jääda.

Kuigi hommikune külm ilm veidike laadakorraldajaid muretsema pani, hakkas sügispäike kohe peale vallavanema Aare Hollo pidulikku avakõnet laadaliste selgu soojendama. Laada ilma aitasid soojendada ka Valio kaunid tantsutüdrukud, kelle hoogne kava pani nii mõnegi laadalise ja laadakaupmehe jala tatsuma. Kui esimese esinemise ajal, said pealtvaatajad vaid lava ees kaasa elada, siis Tiiu Suurtee juhendamisel, said rivitantsust osa ka kõik kohale tulnud uudishimulikud. Julgemad neist astusid linetantsijatega ühte rivvi, teised aga plaksutasid koha peal kaasa. Peale rütmikaid tantsukavasid, oli lava avatud Osta.ee laada ja maarahva peo esimesele muusikalisele etteastele. Lava vallutas Indrek Rebane ja tema bänd. Esitlusele tulid nii Rebase enda lood, kui ka tuntud coverid.
Kuna laada toimumiskohaks oli valitud Adrenalin Arena, siis ei saanud ka sel päeval üle ega ümber motokrossist. Kõikidel külalistel oli võimalus külastada Sõmerpalu motoklubi motomuuseumit ning omasilmaga näha tõelist motokrossi. Nimelt pakkus Karel Kutsar kõikidele vaatajatele killukese oma igapäevasest treeningust motokrossi rajal. Samuti toimus halli kõrval kõige pisematele motospordisõpradele Hannes Prikk’i eestvedamisel motohommik, kus huvilised said ise väikeste mootorratastega esimesi sõite teha. Viimaste toetuseks korraldas Osta.ee ka heategevusliku oksjoni, millega koguti 74€ laste motokrossivõistluste korraldamiseks 26. oktoobril. Kuigi võistluste kulu on kogutust kümneid kordi suurem, tänab MTÜ Sõmerpalu Motoklubi esindaja Peeter Põldaru kõiki oksjoni kaupade väljapanejaid ja ostjaid heade soovide eest, nimelt nimetab ta kogutud summat seemneks mullas ja toonitab, et iga toetus spordiks on olulise tähtsusega – “vahel on väiksed sammud vajalikud suuremate tegemiseks”.

Päeva peakangelaseks aga oli kindlast Ott Lepland ja tema bänd, 70-minutiline kontsert meelitas kohale palju noori fänne, kel õnnestus hiljem oma iidoliga lava taga kohtuda ja koos end ülesse fotografeerida.

Osta.ee kogupere päeva korraldajad tänavad kõiki esinejaid, kauplejaid ja ostjaid. Adrenalin Arena projektijuht Reet Lulla lisab, et kindlasti pole tegu ühe suve ettevõtmisega. Vahva laada ja maarahvapeoga jätkatakse juba järgmisel kevadel. Ta lisab veel, et kauplejate kohamaks laadal jäetakse madalaks, sest peamine klient on ikkagi kohalik maakonna rahvas, kes tuleb kauplema oma isikliku varaga ja kellele tavapärased laadamaksud ülejõu käivad.
Eesti populaarseima ostumüügi keskkonna Osta.ee esindaja Urmas Uibomäe sõnul, oli meeldiv kohtuda oma klientidega ka väljaspool virtuaalmaailma. Ta tänab, et inimesed on just nende portaali kaubandus tehinguteks valinud ja lisab, et eilne pidu ja laat oli just suurelt nende tänamiseks mõeldud.