ESIMENE OSTA.EE KOGUPERE LAAT SÕMERPALUS ÜLLATAS MITMEKÜLGSE KAUBAVALIKU JA ROHKE KÜLASTAJATE ARVUGA

10. juunil 2012 toimus Sõmerpalus, Adrenalin Arenal Osta.ee laat, kuhu olid koguned rohkem kui 60 müüjat üle Eesti, kohal olid nii istiku, riiete, tehnika, vanavara müüjad, kui ka värske suitsuvorsti, –juustu ja piruka kaupmehed. Lapsi rõõmustas suur ronimisbatuut, mootorrattad, poni ja hobune. Silmarõõmu pakkusid Valio tantsutüdrukud ja vahvaid tantse esitasid kohalikud oma valla rahvatantsijad.
Vaatamisväärsuseks omaette oli kindlasti Vanatehnika kulbi “Vänt” väljapanek vanadest autodest ja mootorratastest, viimaseid oli reas lausa 15. Kõigil laadalistel avanes võimalus osaleda oksjonitel ning kaasa elada Karel Kutsari demonstratiivsõidule hallis sees.

Laadaliste päev algas varakult, esimesed kauplejad olid kohal juba enne kuute, sagimine müügiplatside juures ja parklaalal kestis mitmeid tunde. Ka esimesed uudishimulikud ostjad, keda korraldajate arvestusel laadal päeva jooksul kokku üle 1000 inimese käis, olid kohal varakult, palju enne seda, kui Sõmerpalu vallavanem Aare Hollo ametlikult laada jõudis avada.
Kuigi varahommikune vihmasadu pani nii kauplejaid kui korraldajaid esialgu muretsema ja kaaluti juba sisehalli kolimist, oli ilmataat siiski heasüdamlik ja esimesed päiksekiired ilmusid kohe, kui viimased kaupmehed kohal.

Laat võis alata!

Ilma aitasid ilusaks tantsida ka Maarika Rosenbergi juhtimisel Osula segarühm ja Sulbi naisrühm Mari. Kaunites rahvariietes naised ja mehed esinesid viie hoogsa tantsuga, mis peletas taevast viimasegi pilve ja kutsus kaasa elama nii laada kauplejad kui ka külalised.

Peale rõõmsate tantsude alustati oksjonitega. Kaubaks läksid nii ehteid, riideid, puust nikerdisi kui ka toitu , enamik kaubast saadud tulu otsustasid müüjad ise anda motosportlase Karel Kutsari toetuseks, keda võis ka hallis sees treenimas näha. Lisaks võis laval näha ka kahel korral kauneid Valio tantsutüdrukuid, kes teenisid oma esinemisega ära suure aplausi ja nii mõnigi meesterahvas soovis hiljem ka kaunite naistega end ülesse fotografeerida.

Osta.ee Laada kaubavalik oli suur, esindatud olid nii kasutatud kui ka uued asjad, palju oli riidekaupa – nii välismaist toodangut, kui ka eesti traditsioonilist linasest õmmeldud pükse ja särke. Laadal ringi käies võis näha kauneid puust nikerdatud ehtekarpe kui ka suurtest puupakkudest välja saetud aiakaunistusi. Kalameestele leidus lante, aednikele istikuid, suitsumeestele elektrisigarete, lisaks potte, panne, vorst, juustu, kaltsuvaipu, kosmeetikat, jäätist ja suhkruvatti.

Palju tegevus oli mõeldud lastele, pikad järjekorrad oli mootorratta ja poni sõidule. Populaarne oli ka ronimismägi-batuut, kus seiklusrõõmu jagus nii päris pisikestele kui ka juba suurematele lastele.

Vana tehnika huviliste rõõmuks oli kohal vanatehnika klubi “Vänt” auväärse säärude ja vanade autode näitusega. Kuigi sealse väljapaneku juures käis tihe sagimine ja uudistajad oli palju, ei õnnestunud siiski oksjonil alghinnaga 200€ mopeed Rigale ühtegi pakkumist saada.

Peale ostmise, lavashow ja laste atraktsioonide, oli kohal ka Terviseagentuur Puugibussiga, kus oli võimalik end raske haiguse, puukentsefaliidi vastu vaktsineerida. Nii Osta kui ka Adrenalin Arena meeskond seda tegi, sest nii Võrumaal kui ka üleval põhjas on rohkelt ohtlikke puuke liikvel.

Päeva naelaks ja võiks öelda, et kõige populaarsemaks telgiks oli ühe peakorraldaja – OSTA.EE telk, kus jagati rõõmsaid oranži värvi Osta õhupalle ja loositi auhindu, kõikidel külaliste oli võimalik tutvuda Osta.ee müügiportaaliga ja uurida, kuidas ja millised seadused kehtivad internetis kaubeldes.

Osta.ee kogupere laat oli lõbus ja populaarne, külastajad juba uurisid, et kas sellest saab traditsioon ning kuna järgimine laat motohalliõuel toimub. Kõikide rõõmuks lubavad korraldajad laatadega jätkata ja juba sellel suvel veel Adrenalin Arena õuel kokku tulla – seega silmad ja kõrvad lahti!

Osta.ee ja MTÜ Sõmerpalu Motoklubi tänavad kõiki toetajaid, esinejaid, kauplejaid ja laada külastajaid.

Laada pilte saab näha SIIT!