Adrenalin Arena Cup 2011 avaetapi võitis Toms Macuks

Adrenalin Arena Cup 2011 on selle hooaja esimeseks võistluseks Sõmerpalus samanimelises motokrossi sisehallis. Nädalavahetusel sõidetakse ära kaks etappi ja reedene võistlus pakkus pinget ja tulevärki avamisest kuni autasustamiseni.

Adrenalin Arena Cup polnud mitte ainult motokross, näha sai nii Miss Superkross 2011 missikandidaate, parkour’i, offroad show’d, tantsutüdrukuid ja rajusid hüppeid Soome FMX sõitja Joni Hynell’i esituses. Viimase show lõppes küll kahjuks kukkumisega, kuid õnneks ei saanud mees viga ja loodab laupäeval taas publikut hullutada.

Finaalsõitu pääses läbi eelsõitude ja poolfinaalide ning lohutussõitude kokku 14 krossimeest. Kokku oli võistlusel esindatud seitsme riigi sõitjad, kaugeim tulija oli AMA Supercross sarja sõitja Jason Thomas USA’st, lisaks talle sõitjaid Suurbritanniast, Venemaalt, Soomest, Leedust, Lätist ja Eestist. Finaalis oli mehi, kes võidu nimel kaasa rääkisid mitmeid, väga oluline osa oli veerand tundi kestvas sõidus stardil. Parima stardi sai Gert Krestinov, keda jälitasid lätlane Toms Macuks ja Aigar Leok, kes taas konkurente enduurotsikliga kimbutama oli tulnud. USA sõitja Jason Thomas, kes oli heas hoos poolfinaalides, kukkus sõidu alguses ja pidi ennast viimaste hulgast ettepoole tõstma hakkama. Kahjuks eksis ka liidrikohal olnud Krestinov, kes kukkus samuti võistlejaterivi lõppu. Macuks, kes oli läbi päeva heas hoos, suurendas oma edu liidrikohal ja võitis kindlalt Adrenalin Arena Cup 2011 esimese etapi. Aigar Leok oli sõidu esimeses pooles teda reaalselt ohustamas, kuid pidi siis hoopis selja taha vaatama, kui Leedu krossimees Vytautas Bucas tema kohta ihkas. Selle ta ka sai, lõpetades Leoki ees teisel kohal. Neljandaks sõitis end Krestinov, kes suutis mööduda sõidu lõpufaasis Jason Thomasest, kes sai viienda koha. Kuues oli Läti krossimees Davis Livs, kes peale oma tsikli mootori kokkujooksmist käis rajal erinevate konkurentide tsiklitega.

Laupäeval sõidetakse Adrenalin Arena Cup teine etapp, koht ikka sama Adrenalin Arena Sõmerpalus ja võistluste avamine on kell 16.00.
Uudise autor: Margus Kiiver
Fotod: Maario Ehte